Treeningute abivahendid

treeningute abivahendid
Treeningute abivahendid

Kasutame treeningutel ja kodus igapäevaelus mitmeid erinevaid abivahendeid. Siit leiad nimekirja, milline abivahend millega täpsemalt asendatav on. Mõnedele variantidele lisasin juurde info, kust seda osta on võimalik. Mul ei ole poodidega seoseid, nii et vali sealt, kust sul endal mugavam asju kätte saada on.

  1. Kõva tool või pink. Seljatoega tooli saab vajadusel tasakaalu hoidmiseks ja harjutamiseks kasutada kui muid variante käeulatuses pole.
  2. Kokkuvolditud tekk. Võiks olla tihkem, suurem, et saaks erinevalt voltides kõrgusega mängida. Kasutatakse pea alla, õlgade alla, põlvede alla.
  3. Bolster – suurem diivani padi, spetsiaalne jooga bolster vms. Kasutatakse PSOAS vabastuse jaoks, rasedusaegsetel treeningutel ülakeha tõstmiseks.
    1. Minu lemmikud on Joogaruumi tatrapadjad, mida saab kolmes erinevas mõõdus tellida.
  4. Harjavars – aitab tagasisidet anda lülisamba loomulike kõveruste kohta harjutuste tegemise ajal, eriti kui on vaja pigem puusadest kalduda kui kummarduda.
  5. Joogaplokid. Kasutatakse erinevate asendide kohandamiseks, nt istumise alla, jala alla, käes hoides nö põranda lähemale toomiseks. Asendatav variandiga 6. Kui spetsiaalsed joogaplokid, siis võiks neid juba vähemalt 2tk olla. Ettevaatust, mõned variandid on nii pehmest materjalist, et väiksed lapsed võivad neist tükke välja hammustada.
    1. https://budopunkt.ee/et/catalogsearch/result/?q=joogablokk
    2. https://www.secosport.ee/index.php?route=product/search&search=jooga%20plokk
    3. https://www.hansapost.ee/search/?sn.q=joogaplokk
    4. Ka nt Tiger poest, 3€ tk
  6. Raamatud, märkmikud vm kõvemad esemed, mille peale on võimalik istuda või astuda. Sellega saab mõnede harjutuste puhul joogaplokke asendada.
  7. Joogavöö, joogarihm. Kasutatakse tagasiside saamiseks, käepikenduseks jne. Asendatav pikema püksirihmaga, hommikumantli vööga vms.
    1. Hansapost, Tiger, spordipoed, online sporditarvete poed
  8. Kingakarp vms joogaploki või rulli asendamiseks. Aitab vahemaad hoida käte jalgade vms vahel.
  9. U 45 cm pikkune ese, millest saab mõlemalt poolt kinni võtta (pildil kotis olev statiiv, aga ole loominguline). Aitab samuti vahemaad hoida.
  10. Pikuti poolik joogarull, 30-45 cm. Kasutatav venituste abivahendina, istumisel, peale astumiseks jne. Sõltuvalt harjutusest saab asendada nr 5, 8, 9, 11, rullikeeratud 12.
    1. https://budopunkt.ee/et/recovery/recovery-equipment/massaaa-irullid/trendysport-media-pilates-massaazirull-trendy-9003a-conf – see on 90 cm, aga saad lõigata endale sobiva suurusega osadeks
    2. Lühem joogarull pikuti pooleks lõigata terava noaga
  11. Rullikeeratud suurem saunarätik. Käepärane vahend, millega asendada pikuti poolikut joogarulli.
  12. Joogamatt või muu libisemisvastane kate põrandale. Mõnede harjutuste juures kasutatav ka rullikeeratuna.
    1. Ise kasutan Manduka 6mm. Kui esimest korda ostad, siis soovitan liiga pehmet ega liiga õhukest mitte valida. Põlvede alla saab alati pehmenduseks teki või rätiku panna.
  13. Sein. Hea abivahend, mis aitab harjutusi teha olukorras, kus teatud piirangute tõttu ei ole võimalik harjutusi põrandal või muul viisil teha.
  14. Põrand. Alati saadaval abivahend, mis aitab kehale rohkem liikumisvõimalusi anda.
  15. Tennispalli suurune pall. Neid võiks olla erineva kõvadusega, ogadega või ogadeta. Need on head erinevate piirkondade rullimiseks ja mudimiseks (jalad, tuharad, ülaselg jne).

Need on vahendid, mis on head käepärast ja silma all hoida. Mida rohkem kasutame igapäevaseid silma all olevaid vahendeid, seda rohkem tuleb neid nähes meelde mõni harjutus või võimalus enda kehale rohkem liikumisvitamiine anda.

Mida sa sooviksid siin nimekirjas veel näha? Mille kohta soovid lisainfot?

Kui sul tekkis rohkem küsimusi või soovid treeningute kohta infot, kirjuta mulle kiri@riinaarund.com või võta ühendust Instagramis @riina.arund