Rasedus ja liikumine

Restore Your Core® vaagnapõhja- ja süvalihaste teadliku treenimise õpetuse looja Lauren Ohayon koostas koos Lindsay McCoyga rasedate liikumise teemadele keskenduva programmi One Strong Mama. RYC® õpetuses jagatud liikumisalased soovitused räägitakse selles programmis üle võttes arvesse, kuidas naise keha raseduse ajal muutub. Kui soovid rohkem infot Restore Your Core® programmi kohta, loe postitust Restore Your Core® online programm.

One Strong Mama programm on kõikidele rasedatele vägagi sobilik sõltumata sellest, kas tegemist on esmakordse rasedusega või on mitmes rasedus. Alustada võib sellega kasvõi kohe rasedusest teada saades või miks mitte alles kolmandal trimestril.

Programm toetab vaagnapõhja- ja süvalihaste toimimist läbi raseduse ja pärast sünnitust. Kõik see, mida võetakse ette raseduse ajal, aitab ennetada probleeme edaspidi. Programm aitab keha ette valmistada kergemaks sünnituseks. Sünnitusel on palju erinevaid mõjutajaid, aga keha ette valmistamine annab võimaluse, et keha toimib ka sünnitusel sünnitust optimaalsemalt.

Harjutused ja kogu saadaval olev lisainfo aitab vähendada ka erinevaid valusid või ebamugavusi. Programm sobib hästi ennetamaks või vähendamaks/lahti saamaks probleemidest nagu sümfüüsivalu, ristluuvalu, seljavalu jpm.

Programm on ingliskeelne ja saadaval SIIN: Body Ready Method. Kui soovid 10 USD sooduskoodi, kirjuta mulle ja jagan lahkesti.

________________

Kruti lehe alla ja saad meilile tasuta lühivideo, mis annab mõned soovitused, kuidas kehatüve kavalusi märgata ja tähele panna. See sobib suurepärast läbi tegemiseks ka raseduse ajal.

Kui soovid osaleda aruteludes, kuidas paremini liikuda, sind huvitab teadlik treening, sh vaagnapõhja- ja süvalihaste taastamine ja treenimine, siis oled oodatud liituma “Liigu teadlikult” Facebooki grupiga. NB! Kuigi vaagnapõhja- ja süvalihastega tegelemine on vajalik kõigile, siis gruppi on oodatud siiski vaid naised.