Podcast Terviseprogress
Aasta alguses käisin tervise arengu treeneri Helle Tõntsiga rääkimas liikumise mõtteviisist, treeningutest raseduse ajal ning sünnituse järel ja paljust muust.
Saadet saad kuulata siitsamast või avada see näiteks otse Spotify’s.
Mulle tundub, et iga kord kui Viljandis olen, pannakse mind justkui proovile. Ei, see pole keegi, vaid miski minu enda sees.
Kuigi väiksena armastasin väga sõpradega ümbruskonnas ringi hulkuda, siis mida vanemaks sain, seda enam süvenes mitte-liikumise muster.
Poes või linnas käidi ikka autoga (ka kõigest 500m kaugusel asuvas kodupoes), sest kõik tundus kaugel olevat ja käe otsas ei taha ju asju tassida.
See kõik hakkas muutuma minu jaoks alles siis kui teist last ootama jäin. Tänase päevani on mu lapsed minu suurimaks eeskujuks abikaasa kõrval (kelle vanematel pole nt kunagi autot olnudki).
Sellest ja paljust muust rääkisime tervise arengu treeneri Helle Tõntsiga aasta alguses salvestatud liikumisaastale pühendatud Terviseprogress podcastis.
Jagan seda täna sullegi – võib-olla saad sinagi sealt mõne mõttekillu endaga kaasa. Eriti vahva oleks, kui tekkinud mõtteid minuga jagad – kirjuta mulle Instagramis, Messengeris või e-maili teel.
2023 on liikumise aasta. Kuid järjepidev liikumine on üks neist teemadest, mida on paljudel raske oma igapäevaellu sisse juurutada.
Saates räägime:
-
Mismoodi siis sellele aastale läheneda nii, et liikumine saaks sinu elu loomulikuks osaks?
-
Milline võiks olla nn terve lähenemine liikumisele?
-
Mis on “piisav liikumine”?
-
Kuidas leida liikumisstrateegiad, mis sinu jaoks hästi toimiks ja mida sa naudiksid?
-
Kuidas liikuda rasedana?
-
Kuidas taastada keha pärast sünnitust? Ka siis, kui sünnitusest on möödunud 10+ aastat.
Saates mainitud video leiad: https://diastaas.ee/video/
Teisi Terviseprogressi vestlusi saad samuti Spotify’s kuulata.