SÜVALIHASED TARGALT TUGEVAKS - Restore Your Core® põhialused

Vaagnapõhja- ja süvalihaste taastumine ja tugevdamine naistele

Kas soovid tugevaid ja hästi toimivaid vaagnapõhja- ja süvalihaseid? Kas soovid paremat kontakti kõhupiirkonna lihastega? Kas sul on kiire elutempo ja soovid teha ainult neid harjutusi, millest kõige enam kasu oleks?

8-nädalane RYC® põhialuste kursus on loodud naistele, kes soovivad pärast rasedusi ja sünnitusi või menopausi eel/ajal/järel ennast oma kehas tugevalt ja enesekindlalt tunda.


Vaagnapõhja ja süvalihaste fookusega treeningud toovad sümptomitele leevendust ja kujundavad järjepidevust ning harjumusi, et kõikide lemmiktegevustega vaevusteta tegeleda.

Kursus toimub

20.02-23.04.2024

   Liitu grupiga   

Kas sa oled valmis selleks, et...

 • sul on suurenenud teadlikkus ja kontroll oma vaagnapõhja- ja süvalihaste üle, mis aitab paremini toime tulla igapäevaste tegevustega ning vähendab vaagnapõhjaprobleemide riski.
 • oskad märgata mustreid, mis võivad takistada raseduse ja sünnituse järel tekkinud probleemidel laheneda. Paranenud kehahoiak ja liikumismustrid aitavad vähendada alaselja-, vaagna- ja liigesevalusid ning ennetada vigastusi.
 • sul on üldine füüsiline jõud, tasakaal ja koordinatsiooni parem, mistõttu naudid liikumist palju enam ning tegutsed julgelt lemmiktegevustega.
 • oskad ernevaid harjutusi julgelt oma igapäevaelus ja teistes trennides endale sobivaks kohandada, et tõhusamalt treenida, saavutatud tulemusi säilitada ja edasi arendada.
 • su enesekindlus oma keha suhtes suureneb ning saad parema enesetunde oma keha tervisele ja heaolule pühendumisest.

Tahan, et sa teaksid...

Kui sinagi otsid järjepidevat ja jätkusuutlikku lahendust raseduse ja sünnitusega kaasneda võivatele probleemsetele muutustele vaagnapõhjas, kehatüves ja kogu kehas, siis selleks läheb vaja palju enamat kui Kegeli harjutused ja kõhuga hingamised.

 • Vaagnapõhi ei eksisteeri vaakumis. Ainult vaagnapõhja pingutusi (Kegeli harjutused) tehes saab su keha hästi hakkama Kegeli harjutustega. Kuidas on aga lood kõrgemat põrutuskoormust vajavate tegevustega nagu jooksmine, hüppamine, laste kandmine, käru lükkamine, trepist kõndimine, köhimine jne?
 • Peame diastaasi puhul vaatama palju kaugemale kui keskenduma ainult vahe kinnisaamisele. Kas teadsid, et sul võib olla väga pisike vahe väga kehva toimimisega või lai vahe ning su keha toimib väga hästi? Loeb see, kuidas suudad oma kehatüve aktiveerida ja erinevate tegevuste juures kasutada. Vahe laiusel on siin üpris väike roll kui räägime kehatüve heast toimimisest ja sinu tegevuste toetamisest.
 • Ainult ühele kohale kehast keskendumine pole jätkusuutlik lahendus. Sinu keha pole kokku pandud kui auto, vaid see on pigem nagu pidevalt kasvav taim. See tähendab, et kõik kasvab ja areneb pidevalt ja vajab koos toimimist. Peame vaatama kaugemale ebamugavustundest ja valust ning mõistma suurt pilti koos igapäevaste harjumustega. Nii saad teadlikuks oma keha toimimisest ja mõistad, milliseid sõnumeid see sulle saadab.

Minu jaoks oli täielik wow-efekt, et vaagnapõhjalihaseid saab treenida ka muul moel, kui hommikust õhtuni Kegeleid tehes. Naistearst on viimased 5 aastat osanud soovitada ainult igal vabal hetkel Kegelite tegemist, oli tore avastada, et on ka mitmekülgsemaid võimalusi ning mis võimaldavad samaaegselt ka muid lihasgruppe treenida.

- Mirjam, 2 lapse ema, beebiootel

Igale naisele vajalik, eriti kui tahad õppida oma keha tundma ja tunnetama, soovitan. Mina näiteks tean nüüd täpselt, kus mu vaagnapõhjalihased asuvad ja nende treenimiseks ei pea kogu alakeha pinges hoidma, tegelt kaa 😁

- Kati, 4 lapse ema

Kellele see kursus on mõeldud?

 • Naistele, kes soovivad tegeleda vaagnapõhjaprobleemidega (lekked, allavaje, valud, pinged), diastaasiga, selja-, puusa- ja põlvevaluga, selleks et igapäevast elukvaliteeti parandada.
 • Naistele, kes tahavad ennast tugevalt ja enesekindlalt oma kehas tunda, soovivad selle toimimise kohta rohkem teada ning liikuda julgelt läbi elu sümptomite ja vaevustevabalt.
 • Sünnitanud naistele, kes soovivad targalt ja teadlikult taastuda ning tugevamaks saada.
 • Naistele, kes suhtuvad oma elu ja keha taastumisse tõsiselt ja on valmis selle aja elukvaliteedi tõusu jaoks võtma.
 • Naistele, kes soovivad menopausi eel/ajal/järel oma vaagnapiirkonna toimimist toetada.

Kellele see kursus ei sobi?

 • Kursusel osalemiseks on soovituslik, et vaginaalsest sünnitusest on möödunud 8 nädalat ja keisrilõikega sünnitusest 12 nädalat ning läbitud sünnitusjärgne arstlik kontroll.
 • Tegemist on liikumisel põhineva programmiga. Kui sul on raskusi põrandale saamise ja põrandalt ülestulekuga või sa ei soovi liikumisel põhinevat programmi, siis soovitan kaaluda teisi lähenemisi või alustada personaalsest nõustamisest.
 • Kui sa pole valmis vähehaaval oma päevadesse liikumist lisama (60 minutit nädalas põhikava + lühikesed trenniampsud nädala sees), siis pole võib-olla praegu kõige õigem aeg liitumiseks. Sel juhul soovitan alustuseks ühekordset personaalset nõustamist, et sinu eesmärkidele sobivam lahendus leida.

Minule on seni läbitud kursuse osad rohkem kasu toonud, kui oskasin loota. Olin põhiliselt hädas allavajega. Praegu tunnen, kuidas keha suudab iseenesest (mõnikord vaja meelde tuletada) hoida ennast kergelt ja "kõrgel", samuti on paranenud õlavöötme hoiak.

Kusjuures suur osa harjutusi, eriti joogaga seotuid, on mulle olnud tuttavad, kuid praegu lisandub neile hulgaliselt väikseid nüansse, millest varem aimugi polnud. Mulle väga meeldivad harjutuste juures kommentaarid, mis kehaosale mingi nüanss mõju avaldab. Olen oma lekkeprobleemist põhimõtteliselt lahti saanud ja ei pea enam iga ca tunni tagant tualetti otsima.

— kursusel osaleja, 22a viimasest sünnitusest

Pärast kursuse lõppu...

Pärast kursuse lõppu on sul teadmised ja oskused, mille abil:

 • Tunned oma sümptomite ja ebamugavuse leevenemist ning märkad enesetunde paranemist.
 • Keha saab tugevaks ja liikuvaks nii et oled valmis kõikideks elu väljakutseteks.
 • Tead, kuidas oma sümptomeid kontrolli all hoida ja järk-järgult paraneda.
 • Oskad tähele panna, milliseid sõnumeid su keha sulle saadab.
 • Tunned ennast oma kehas tugevalt ja enesekindlalt. Iga päev.
 • Tead, milline liikumine tundub kehale hea, millal harjutusi kohandada ja kuidas paremini eesmärkideni jõuda.
 • Tead, kuidas uued oskused igapäevaelus, treeningutes ja elu keerulistel hetkedel kasutusele võtta..

See kõik kõlab hästi, aga...

 • Mul pole trenni tegemiseks aega - lühikesed trenniampsud on tõhusad ja saad neid teha ilma eriliste abivahenditeta ükskõik kus.
 • Ma pole kindel, kas teen harjutusi õigesti kui keegi ei kontrolli - treeningutes juhendan sind oma kehas toimuvat tähele panema nii et saad ennast ise edukalt kontrollida. Samuti oled oodatud Zoomi live'i, et konkreetseid asju täpsustada ja üle küsida.
 • Samad harjutused on igavad ja motivatsioon kaob kiirelt - teeme sarnaseid harjutusi, kuid seal on alati juures mänguline pool, nii et harjutustest tüdinemine ei tule kõne allagi. Motivatsiooni aitab hoida rahulik kuid järjepidev tempo ning live kohtumised.
 • Olen sarnaseid progamme varem proovinud ja need ei toiminud - tegemist on unikaalse lähenemisega, kus tegeleme vaagnapõhja- ja süvalihastega terve keha meetodil.
 • Ma pole kindel, kas see sobib mulle (olen beebiootel/hiljuti sünnitanud/väga ammu sünnitanud) - Harjutused sobivad nii beebiootuse ajal kui ka pärast sünnitust või aastaid hiljem. Siiski, kui sul on sünnitusest möödas vähem kui 2 kuud, palun sul järgmist kursust oodata.

"Ma arvasin, et seljavalud ja lekked on mu uus normaalsus, tegin ju kegeli harjutusi ning püüdsin seljalihaseid tugevdada. Aga tegelikult vajasin hoopis midagi muud ja laiapõhisemat. Mul on hea meel, et leidsin selle kursuse."

“Mulle meeldis rahulik algus, samas sai harjutusi tehes ka korralikult higistatud. Sobis veebivariant ning see, et sain trenni omale sobival ajal järgi teha. Endalegi üllatuseks oli väga keeruline live kohtumisele jõuda. Kuid lohutsin end sellega, et trenni sisu ei muutu kui ma teen selle järgi endale sobivamal ajal.”

“Mina ei kuulu päris sihtgruppi, ehk siis viimasest sünnitusest on möödas juba 22 aastat, aga põhiprobleemid olid ilmselt samad, süvalihaste nõrkus, sellega seoses toeta jäänud siseorganid ja lekkeprobleemid. Olen ka varem teinud nii joogat kui pisut pilatest, aga selliseid spetsiifilisi näpunäiteid, kuidas jõuda süvalihasteni, pole seni kuskilt leidnud.”

Kursusega saad liituda kahel viisil:

RYC® põhialused kursus - 179€

 • Koht kursuse grupis
 • Treeningutes osalemine Zoomis + 7p salvestus
 • Boonuskuu trenne pärast kursuse lõppu

Liigu teadlikult liikmena 37€/kuus

 • Koht RYC® põhialused kursuse grupis, pluss
 • Ligipääs 20+ trenniampsu salvestusele (7, 15, 30 min)
 • Kasulikud lisamaterjalid, sh füsioterapeudiga veebiseminaride salvestused, ligipääs 30-päevasele trenniampsude väljakutsele jpm

Kursust juhendab liikumisnõustaja

Riina Arund

Olen Riina Arund ja minu südameasjaks on aidata beebiootel ja sünnitanud naisi paremini liikuma, et nad ennast oma kehas paremini tunneksid.

Avastasin pärast teise lapse sündi IT valdkonnas töötamise kõrvalt kui palju on neid teemasid, millest naistele ja naistega ei räägita. Mulle sai eriti südamelähedaseks naise keha muutustega seotud vastuoluline info. Leian, et naisi tuleb julgustada ja informeerida, kuidas enda keha eest paremini hoolt kanda, et ennast igapäevaselt enesekindlamalt ja tugevamana tunda.

Olen aidanud läbi kursuste, töötubade ja treeningute sadadele naistele edasi anda parimad praktikad, kuidas süvalihased üles leida, neid targalt tugevdama asuda ja seeläbi ennast iga päev tugevalt ja enesekindlalt tunda! Näeme kursusel!


Vastused levinud küsimustele

Kui kauaks kursusele ligipääs on?

Kursus toimub 20.02-23.04. Soetades ainult kursuse pääsme, oled grupis kuni kursuse lõpuni + kuu aega täiendav trennides osalemise võimalus.

Kui liitud Liigu teadlikult kogukonna kaudu ja lõpetad liikmelisuse enne kursuse lõppu, siis oled liikmelisuse lõppedes ka kursuse grupist välja arvatud.

Kui kaua pean kogukonna liige olema?

Kui soovid kursuse täies mahus läbi teha, peaksid kogukonna liige olema 3 kuud. Tegemist on kuutasulise platvormiga, mille liikmelisuse saad igal ajal ise lõpetada.

Milliseid treeningvahendeid on vaja?

Varu lähedusse joogamatt, kõva tool, paar joogaplokki (või paksemat raamatut), joogarihm või muu pikem rihm ja tekk või suurem saunarätik. Täpsem info saabub kohtumise meeldetuletusega koos.

Kas saan raha tagasi, kui ei saa osaleda?

Registreerimisega annad märku, et oled valmis selle teekonna ette võtma. Kui teed programmi läbi ja sinu jaoks pole 3 kuu jooksul kursuse algusest mitte midagi muutunud, saad kogu raha tagasi.

Mis on Restore Your Core?

Restore Your Core ehk RYC® on põhjalik vaagnapõhja- ja süvalihaste toimimise taastamise ning tugevdamise treeningprogramm igas vanuses naistele. Igas treeningus tegeletakse hingamisharjutustega ja kogu keha kaasavate joogal ja Pilatesel põhinevate ning biomehaanika põhimõtteid arvestavate harjutustega.

Harjutused on mitmekülgsed, kaasavad kogu keha ja aitavad parandada igapäevaseid liikumisharjumusi, et seeläbi ennast igapäevaselt paremini tunda.  

Kui palju aega pean arvestama tulemuste jaoks?

Iga keha on erinev ja seetõttu ei saa tulemusi keegi ette garanteerida. Minimaalne soovituslik plaan:

 • 60min/nädalas - LIVE treening (või salvestus)
 • 10-15 min/päevas - tempokas kõnd
 • 10-15 min/päevas - trenniamps

Kas oled tegutsemiseks valmis?

©2024 Tegutse teadlikult OÜ | Privaatsustingimused | Teenuse osutamise tingimused.