Raseduse ja sünnitusega kohanema pidanud keha vajab muutusteks teadlikku tegelemist ja õiget sisendit! Tule kursusele ja avasta, milleks su keha tegelikult suuteline on!

Kellele on kursus mõeldud?

Kursus sobib sulle, kui:

 • sul on sünnitusest möödunud vähemalt 8 nädalat ja sünnitusjärgses kontrollis lubati treeningutega alustada – alusta teadlikult
 • sul on lapsed juba suured, soovid keha eest hoolt kanda, aga ei oska kuskilt alustada
 • sul on praegu või on olnud järgmisi probleeme: uriinilekked, vaagnaorganite allavaje, sünnitusjärgsed seljavalud, diastaas (kõhu sirglihase lahknemine), nõrk kehatüvi, nõrgad vaagnapõhjalihased, valulik vahekord, valud puusades, põlvedes
 • oled beebiootel (u II trimester) ja soovid keha sünnituseks ja sünnitusjärgseks ajaks paremini ette valmistada
 • tegeled erinevate treeningutega, aga need pole sind soovitud eesmärkideni viinud

 

Mida kursuselt saad?

Kursuse kestvus on 8 nädalat (22.09-12.11.22), mille jooksul

 • õpid kehatunnetust ja tunned ennast tugevamalt
 • saad head harjumused ja soovitused, kuidas tõhusalt ja järjepidevalt treenida
 • märkad mustreid, mis takistavad raseduse ja sünnituse järel tekkinud probleemidel laheneda
 • saad teada, millised on õiged ja valed harjutused, kuidas neil vahet teha ja kuidas harjutusi selliselt teha, et neist rohkem kasu oleks
 • saad mõnusa enesetunde igaks päevaks
 • muutud oma kehas enesekindlamaks ja oskad julgemalt just sulle sobivaid liikumisviise valida
 • avastad, et kehatüve- ja vaagnapõhjalihaste treenimine ei pea olema igav sadade ühetaoliste korduste vohmimine vaid saab olla põnev ja mitmekülgne tervet keha kaasav liikumine

 

Kuidas kursus toimub?

 • Mõned päevad enne esimest kohtumist saad zoom lingi ja muud detailid
 • Liitu kiireks infovahetuseks vestlusgrupiga
 • Kolmapäeviti RYC® kava + vestlus (u 1h)
 • Laupäevane liikumisamps – RYC® harjutused + vestlus (u 45 min)
 • Salvestus on järelvaadatav kuni järgmise kohtumiseni
 • Nädala jooksul võta aega 3×10 min, et kodutööga tegeleda
 • Meilile tulevad nädala teemade kokkuvõted

Tere! Mina olen liikumisnõustaja RIINA ARUND

Avastasin pärast teise lapse sündi IT valdkonnas töötamise kõrvalt kui palju on neid teemasid, millest naistele ja naistega ei räägita. Mulle sai eriti südamelähedaseks naise keha muutustega seotud vastuoluline info. Leian, et naisi tuleb julgustada ja informeerida, kuidas enda keha eest paremini hoolt kanda, et ennast igapäevaselt enesekindlamalt ja tugevamana tunda.

Erinevate elusündmuste tõttu tekkinud probleemsed muutused vaagna- ja kõhupiirkonnas (sh diastaas, uriinilekked, seljavalud, pinges vaagnapõhjalihased jm) ei pea olema uus normaalsus, millega lihtsalt harjuma peab. Tervet keha kaasava teadliku treenimise ja liikumisharjumustega tegelemise läbi on positiivsed muutused võimalikud!

Enne teise lapse sündi tekkis mul suur hirm liikumise ees, sest raseduseaegsete treeningute jagati väga vastuolulist infot. Pärast diastaasi ja nabasonga diagnoosi teise lapse sünni järel süvenes hirm liikumise ees veelgi. Pärast otsinguid leidsin tervet keha kaasava lähenemise, mis tõi kaasa uued põhjalikud teadmised, harjumused ja julguse oma kehale vajalikku liikumist pakkuda. Neljanda raseduse ajal tegelesin treeningutega ja keha oli paremini sünnituseks ja sünnitusjärgseks ajaks ette valmistunud kui varem.

Olen sertifitseeritud Restore Your Core®, Body Ready Method ja Your Pelvic Matters juhendaja ning läbinud hulgaliselt erinevaid teemakohaseid koolitusi.

Mis on Restore Your Core®?

Restore Your Core ehk RYC® on põhjalik vaagnapõhja- ja süvalihaste toimimise taastamise ning tugevdamise treeningprogramm igas vanuses naistele. Igas treeningus tegeletakse hingamisharjutustega ja kogu keha kaasavate joogal ja Pilatesel põhinevate ning biomehaanika põhimõtteid arvestavate harjutustega. Harjutused on mitmekülgsed, kaasavad kogu keha ja aitavad parandada igapäevaseid liikumisharjumusi, et seeläbi ennast igapäevaselt paremini tunda.
 

Kas oled keha muutustega targalt tegelemiseks valmis?

Vali endale sobivaim variant

Mitmes osas tasumise kohta küsi lisainfot kiri@riinaarund.com

RYC® kursus 8

8-ndl põhialuste kursus
+ Esimeste harjumuste töötoa salvestus
+ Vestlusgrupp ja meeldetuletused
+ 7p salvestuste järelvaatamine

RYC® kursus 8+

8-ndl põhialuste kursus
+ Esimeste harjumuste töötoa salvestus
+ Vestlusgrupp ja meeldetuletused
+ 7p salvestuste järelvaatamine
+ Personaalne konsultatsioon 45 min, kasutamiseks kuni 31.12.22 või LISA4 nädalat
+ Kursuse kirjalik lisamaterjal ja lühivideod

RYC® kursus 12

8-ndl põhialuste kursus
+ Esimeste harjumuste töötoa salvestus
+ Vestlusgrupp ja meeldetuletused
+ 7p salvestuste järelvaatamine
+ 2x personaalne konsultatsioon 45 min, kasutamiseks kuni 31.12.22
+ Kursuse kirjalik lisamaterjal ja lühivideod
+ 4 LISA nädalat 13.11-07.12.22

VARANE liitumine kuni 31.07.22
139€
STEBBY          FIENTA

VARANE liitumine kuni 31.07.22
179€
STEBBY          FIENTA

VARANE liitumine kuni 31.07.22
279€
STEBBY          FIENTA

Tagasiside osalejatelt

“Minu jaoks oli täielik wow-efekt, et vaagnapõhjalihaseid saab treenida ka muul moel, kui hommikust õhtuni Kegeleid tehes. Naistearst on viimased 5 aastat osanud soovitada ainult igal vabal hetkel Kegelite tegemist, oli tore avastada, et on ka mitmekülgsemaid võimalusi ning mis võimaldavad samaaegselt ka muid lihasgruppe treenida.” – Mirjam

“Mina ei kuulu päris sihtgruppi, ehk siis viimasest sünnitusest on möödas juba 22 aastat, aga põhiprobleemid olid ilmselt samad, süvalihaste nõrkus, sellega seoses toeta jäänud siseorganid ja lekkeprobleemid. Olen ka varem teinud nii joogat kui pisut pilatest, aga selliseid spetsiifilisi näpunäiteid, kuidas jõuda süvalihasteni, pole seni kuskilt leidnud.”

“Mulle meeldis rahulik algus, samas sai harjutusi tehes ka korralikult higistatud. Sobis veebivariant ning see, et sain trenni omale sobival ajal järgi teha. Endalegi üllatuseks oli väga keeruline live kohtumisele jõuda. Kuid lohutsin end sellega, et trenni sisu ei muutu kui ma teen selle järgi endale sobivamal ajal.”

“Ma arvasin, et seljavalud ja lekked on mu uus normaalsus, tegin ju kegeli harjutusi ning püüdsin seljalihaseid tugevdada. Aga tegelikult vajasin hoopis midagi muud ja laiapõhisemat. Mul on hea meel, et leidsin selle kursuse.”

“Minule on seni läbitud kursuse osad rohkem kasu toonud, kui oskasin loota. Olin põhiliselt hädas allavajega. Praegu tunnen, kuidas keha suudab iseenesest (mõnikord vaja meelde tuletada) hoida ennast kergelt ja “kõrgel”, samuti on paranenud õlavöötme hoiak.

Kusjuures suur osa harjutusi, eriti joogaga seotuid, on mulle olnud tuttavad, kuid praegu lisandub neile hulgaliselt väikseid nüansse, millest varem aimugi polnud. Mulle väga meeldivad harjutuste juures kommentaarid, mis kehaosale mingi nüanss mõju avaldab.”